Nabór

Główną ideą klubu UKS Unia Boryszew jest propagowanie zdrowego stylu życia i sportu wśród zarówno najmłodszych jak i starszych osób. Co roku prowadzimy aktywny nabór młodych chłopców do sekcji piłki nożnej. Jeśli Twoje dziecko interesuje się piłką nożną lub jest uzdolnione w sportach, warto spróbować jego sił w naszej drużynie.

Profesjonalna jednostka certyfikująca Global Quality – oferujmy usługi z zakresu audytów i certyfikatów BRC.

Dlaczego warto?

Otyłość? Nie kiedy trenuje!

Polscy lekarze od jakiegoś czasu zwracają uwagę na poważny problem otyłości wśród dzieci. Stoły warsztatowe. Co trzecie dziecko w Polsce dotknięte jest problemem otyłości. Problem nieprawidłowej masy ciała dziecka często zaczyna się już nawet w przedszkolu, kiedy to nasz maluch zaczyna za dużo czasu spędzać przed komputerem lub telewizorem. Główną przyczynami nadwagi są złe nawyki żywieniowe oraz brak ruchu. Dzisiaj dzieci zamiast biegać po podwórku do późnych godzin wieczornych, wolą spędzać czas przed komputerem grając w kolejne gry lub oglądając najnowszą kreskówkę. To odbija się na poważnym braku w rejonie aktywności fizycznej. Niestety często rodzice nie dostrzegają problemu i zbyt późno dochodzą do wniosku, że ich nie dziecko nie ma „takiej urody” a po prostu ma bmi z dala od normy. Jak zatem zadbać o zdrowie malucha? Przede wszystkim zdrowa dieta i zajęcia sportowe. Nasz klub zapewni Twojemu dziecku zajęcia sportowe, na które będzie chętnie przychodzić i brać w nich aktywny udział.

Aktywność fizyczna zdecydowanie nie jest nudna.

Zajęcia ruchowe nie muszą być nudne, jak to uważa spora część dorosłych. Główną zasadą sportu jest jego urozmaicenie i poznawanie zasad poprzez zabawę. Jak zachęcić malucha do sportu? Przede wszystkim przyprowadź go na nasz trening i pozwól mu zobaczyć, jak wszystko wygląda. Oczywiście, jak każda dyscyplina sportu, piłka nożna jest wymagająca i by odnieść sukces musimy włożyć w nią sporo pracy, ale kolejne treningi to też spora dawka dobrej zabawy z rówieśnikami. Do tego dochodzi element rywalizacji i poczucie bycia częścią czegoś większego- drużyny. Większość dzieci, kiedy już zrozumie działanie piłki nożnej zostaje z nami na dłużej dla miłego spędzania wolnego czasu a także dla nieustającej wspólnej mobilizacji i motywacji do działania.

Kiedy rozpocząć przygodę ze sportem?

Zachodnie kraje zaczynają przygodę dzieci z piłką w młodym wieku, często w okolicach 5-6 roku życia. Nasz klub oferuje zajęcia już od najmłodszych lat, tak by dzieci mogły się swobodnie oswoić z zasadami i warunkami drużyny, poznały podstawę sportu oraz funkcjonowanie w zespole. Im wcześniej pozwolimy dziecku obeznać się z piłką, tym łatwiej będzie mu w późniejszych latach. Oczywiście na początku warto postawić na zabawy ruchowe a dopiero z rozwojem dziecka przyprowadzić go na pierwszy trening. Nie zmuszaj malucha do niczego, niech decyzja będzie dobrowolna. Jedyne co jest ważne, to zabawa którą mu zapewnimy i nieraz przyjaźnie na całe życie, które Twoje dziecko może załapać w swojej drużynie. W końcu nic tak nie działa na przyjaźń jak wspólne porażki i sukcesy!

Zainteresowanych prosimy o kontakt, a tych, którzy się dalej zastanawiają o spróbowanie, może akurat Twoje dziecko okaże się kolejnym Lewandowskim?!